Ogłoszenia duszpasterskie - Sanktuarium Matki Bożej Sokalskiej w Hrubieszowie

Ogłoszenia Duszpasterskie – Niedziela 14 LUTEGO 2021

1. Przeżywamy  6. Niedzielę okresu zwykłego. Dziś rozpoczyna się  Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. W nawiązaniu do tradycji chrześcijańskiej tydzień ten rozpoczyna się w ostatnią niedzielę karnawału. Głównym motywem jest włączenie wiernych w nurt przebłagania za grzechy pijaństwa i innych nałogów oraz wyproszenie łaski nawrócenia dla grzeszników. W Tygodniu Modlitw o Trzeźwość Narodu przypada Środa Popielcowa, która otwiera zbawienny czas Wielkiego Postu. Zewnętrznym znakiem naszego wejścia na drogę pokuty i nawrócenia będzie obrzęd posypania głowy popiołem oraz podjęcie różnych form umartwienia.

2. Pamiętajmy, że w Popielec obowiązuje post ścisły, polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożyciu tylko jednego posiłku do syta w ciągu dnia. Pozostałe posiłki ograniczamy co do ilości spożywanych pokarmów. Ten post obowiązuje wszystkich wiernych między 18-tym a 60-tym rokiem życia. Natomiast od 14-tego roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Msze Święte w naszym kościele będą sprawowane w tym dniu o godz.: 7.00, 9.00, 11.00 oraz 17.30. Od Środy Popielcowej do pierwszej niedzieli Wielkiego Postu trwać będą w całym Kościele Kwartalne Dni Modlitw o Ducha Pokuty.

3. W głębszym przeżywaniu świętego czasu Wielkiego Postu mają pomóc nam nabożeństwa pasyjne:

Droga Krzyżowa
będzie odprawiana w naszym kościele w piątki o godz. 6.30 i po południu o godz. 17.00; a także w niedziele – po Mszy Świętej o godz. 9.00.
Gorzkie Żale
z kazaniem pasyjnym będą sprawowane w niedziele po sumie. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

4. W dniu dzisiejszym przy wyjściu z kościoła będą zbierane ofiary do puszek na potrzeby naszego zakonnego Wyższego Seminarium Duchownego OO. Bernardynów w Kalwarii Zebrzydowskiej.

5. W ubiegłym tygodniu odszedł do Pana – ŚP. + Andrzej WOŁOWSKI z ul. Górnej. Pogrzeb odbędzie się jutro o godz. 13.00. Wieczny odpoczynek….