Ogłoszenia duszpasterskie - Sanktuarium Matki Bożej Sokalskiej w Hrubieszowie

XXIX NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
18 października 2020

1. Przeżywamy dziś 29. Niedzielę Zwykłą. Rozpoczynamy Tydzień Misyjny. Modlitwą ogarniamy wszystkich misjonarzy i prosimy Pana Boga o nowe powołania misyjne. Dziś z okazji wspomnienia św. Łukasza – patrona służby zdrowia modlimy się za naszych lekarzy oraz za personel medyczny.

2. W czwartek 22 października przypada liturgiczny obchód wspomnienia św. Jana Pawła II. Zapraszamy na Mszę św. wieczorną oraz na nabożeństwo do św. Jana Pawła II w intencji naszych rodzin.

3. W piątek 23 października obchodzimy święto św. Jana Kapistrana założyciela naszej Prowincji Zakonnej OO. Bernardynów. Odpust zupełny dla członków Zakonu Braci Mniejszych.

4. W sobotę 24 października do naszego sanktuarium przybędzie młodzież maturalna, aby modlić się do Matki Bożej i prosić o potrzebne łaski. O godz. 16.30 młodzież wysłucha konferencji formacyjnej, którą wygłosi ks. Paweł Głowik, następnie poprowadzi modlitwę różańcową i weźmie udział we Mszy Św.

5. W niedzielę 25 października przypada Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Kościoła. Przypominamy o zmianie czasu z letniego na zimowy.

6. Przyjmujemy wypominki listopadowe i roczne. Kartki z imionami zmarłych prosimy składać w klasztorze w godzinach pracy kancelarii lub w zakrystii po Mszy św.

7. Na stoliku pod chórem wyłożone zostały kalendarze rolnicze, Katolickiego  Radia Zamość oraz diecezjalne. Polecamy także najnowszy numer NIEDZIELI poświęcony osobie Papieża św. Jana Pawła II.