Ogłoszenia - Sanktuarium Matki Bożej Sokalskiej w Hrubieszowie

NIEDZIELA – 11 lipca 2021

1. Przeżywamy dziś 15. Niedzielę Zwykłą. Jest to także Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na obywatelach II Rzeczypospolitej Polskiej. Uroczysta Msza św. z udziałem władz samorządowych miasta i powiatu, w muzycznej oprawie zespołu wokalnego „Hubal”, będzie sprawowana w naszym kościele o godz. 11.00. Uroczystość rozpocznie złożenie kwiatów pod tablicą wołyńską, w ciszy, przy bijącym dzwonie żałobnym. Serdecznie zapraszamy do upamiętnienia tej bolesnej rocznicy. Muzeum im. ks. Stanisława Staszica w Hrubieszowie przygotowało fotograficzną ekspozycję miejsc męczeństwa naszych rodaków na terenie powiatu hrubieszowskiego. Wystawa ustawiona została wzdłuż alei prowadzącej do kościoła.
2. W rozpoczynającym się tygodniu, w liturgii Kościoła obchodzimy:
- w poniedziałek – wspomnienie św. Brunona z Kwerfurtu;
- we wtorek – wspomnienie św. męczenników Andrzeja Świerada i Benedykta;
- w czwartek – święto św. Bonawentury, biskupa;
- w piątek – wspomnienie NMP z Góry Karmel;
3. W najbliższy czwartek przypada  kwartalne nabożeństwo za zmarłych członków Zakonu św. Franciszka. Podczas Mszy św. wieczornej będziemy modlić się za naszych zmarłych braci i siostry należących do wszystkich wspólnot franciszkańskich.
4. Informujemy, że w kolejne niedziele miesiąca sierpnia nie będzie Mszy św. o godz. 13.00.
5. Wszystkim przebywającym na wakacjach życzymy udanego odpoczynku, przypominamy o zachowaniu zasad bezpieczeństwa w kościele, nie rezygnujmy z noszenia maseczek i zachowania bezpiecznej odległości.