Ogłoszenia - Sanktuarium Matki Bożej Sokalskiej w Hrubieszowie

6. NIEDZIELA WIELKANOCNA
22 MAJA 2022r.

1. Przeżywamy dziś 6. Niedzielę Wielkanocną, która wpisuje się w Ogólnopolską Pielgrzymkę Kobiet na Jasną Górę. Z naszego kościoła do Częstochowy udała się dziś grupa osób  skupionych w Diecezjalnym Duszpasterstwie Kobiet.
  2. W liturgii Kościoła obchodzimy w tym tygodniu:
    - w poniedziałek – Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Św. Franciszka;
    - we wtorek – wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych;
    - w czwartek – wspomnienie św. Filipa Neri, kapłana.
  3. W najbliższy piątek  rozpoczynamy Nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Modlitwy nowennowe będziemy odmawiać po Mszy św. wieczornej. Natomiast w przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
  4. Zapraszamy na Mszę św. o uzdrowienie na duszy i ciele, która odbędzie się w piątek  27 maja o godz. 15.00.
  5. W najbliższą środę 25 maja swoje imieniny zakonne obchodzi nasz wikariusz parafialny – o. Zenobiusz. Msza św. w intencji Solenizanta będzie sprawowana w środę o godz. 17.30.
  6. Zapowiedzi przedślubne: Do sakramentu małżeństwa przygotowują się – Mateusz KASPROWICZ (parafia tutejsza) oraz Klaudia MARCOLA ( parafia św. Mikołaja w Hrubieszowie).
  7. Od poniedziałku do środy  trwać będą doroczne Dni Modlitw o urodzaje i za kraje głodujące, natomiast w czwartek obchodzić będziemy Dzień Matki – niech nie zabraknie naszej wdzięcznej modlitwy w tych właśnie intencjach.
  8. Zachęcamy do udziału w transmisji Mszy św. beatyfikacyjnej Sługi Bożej Pauliny Jaricot (wym. Żariko) – założycielki Kół Żywego Różańca oraz Dzieła Rozkrzewiania Wiary. Transmisję przeprowadzi telewizja TRWAM – dziś o godz. 15.00.