Ogłoszenia - Sanktuarium Matki Bożej Sokalskiej w Hrubieszowie

Przejdź do treści


   Ogłoszenia Duszpasterskie
   Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata
   Niedziela 20.11.2022

   1. Przeżywamy dziś ostatnią niedzielę roku liturgicznego obchodzoną jak Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Po Mszy św. o godz. 11.00 odbędzie się wystawienie Najświętszego Sakramentu i akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Za publiczne odmówienie tego aktu można uzyskać odpust zupełny.

   2. Dziś także obchodzimy Diecezjalny Światowy Dzień Młodzieży. O godz. 15.00 w kościele Ducha Świętego w Hrubieszowie będzie sprawowana uroczysta Msza św. pod przewodnictwem biskupa diecezjalnego Mariana Rojka. Program dalszych obchodów jest umieszczony na afiszu przed wejściem do kościoła.

   3. W liturgii Kościoła wspominamy w tym tygodniu:
   - w poniedziałek – wspomnienie Ofiarowania NMP;
   - we wtorek – wspomnienie św. Cecylii, patronki muzyki kościelnej;
   - w sobotę – wspomnienie św. Leonarda, kapłana.

   4. We wtorek 22 listopada o godz. 17.30 będzie sprawowana Msza św. za + O. Gabriela Kudzię – pierwszego kustosza naszego sanktuarium w drugą rocznicę Jego śmierci.

   5. W najbliższy piątek 25 listopada o godz. 15.00 odbędzie się Msza św. o uzdrowienie na duszy i na ciele.

   6. Za tydzień rozpoczynamy okres Adwentu. Dzieci Pierwszokomunijne wraz ze swoim opiekunem przygotowały dla nas film na temat nowego roku liturgicznego. Zapraszamy wszystkich do obejrzenia tego nagrania w kościele - w najbliższą niedzielę 27 listopada bezpośrednio po Mszy św. o godz. 9.00.

   7. Zachęcamy do udziału w modlitwie wypominkowej za zmarłych, która  odmawiana jest codziennie o godz. 17.00. Jeszcze tylko do końca tego tygodnia przyjmujemy karty z imionami zmarłych na wypominki roczne, które odczytywane są w każdą niedzielę przed Mszą św. o godz. 11.00.

   8. W dniu dzisiejszym po każdej Mszy św. są zbierane ofiary do puszki na potrzeby naszego zakonnego Seminarium Duchownego w Kalwarii Zebrzydowskiej. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom!

   9. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do Pana Ś.P. + Leokadia Kamieniarz z ul. Plac Staszica. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie...
  Wróć do spisu treści