Niedziela - Sanktuarium Matki Bożej Sokalskiej w Hrubieszowie

W najnowszym wydaniu "Niedzieli" z 04.09.2022 przeczytamy m.in.:

1. "Bo inaczej o tobie zapomną..." (s.8) - Jego pontyfikat trwał zaledwie 33 dni, może dlatego jest postacią ciągle mało znaną. A szkoda, bo to osobowość inspirująca i nietuzinkowa. O Janie Pawle I opowiada ks. Jacek Skrobisz, autor biografii papieża, którego beatyfikację zaplanowano na 4 września.

2."Panna Siewna" (s.12) - Święto Narodzenia NMP należy do najstarszych w Kościele. W Polsce dzień ten zwyczajowo nazywany jest też świętem Matki Bożej Siewnej.

3. "Pierwsze na świecie sanktuarium Dzieci Fatimskich" (s.20) - Objawienia w Fatimie są orędziem, które przekazała światu Matka Najświętsza, aby błagać o nawrócenie, pokutę i wynagrodzenie za grzechy popełniane przez ludzkość. Na to dzieło wybrała trójkę portugalskich pastuszków.W Szczecinie  powstało sanktuarium Dzieci Fatimskich z wierną repliką kaplicy fatimskiej...

4. "Odwaga bycia katolikiem" (s.22) - Jeśli rodzina żyje wiarą, anie tylko praktykami, to nawet, gdy ksiądz źle kogoś potraktuje na spowiedzi, wyrzuci kogoś z lekcji religii czy ostro wypowiada się w social mediach - nic jej nie zachwieje.