Ogłoszenia - Sanktuarium Matki Bożej Sokalskiej w Hrubieszowie

19 września 2021

1. W dzisiejszą 25. Niedzielę Zwykłą nasza parafia obchodzi odpust ku czci Św. Stanisława Kostki. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. Po Mszy św. o godz. 11.00 odbędzie się procesja eucharystyczna wokół kościoła. Przez cały dzień są wystawione relikwie św. Stanisława, które można uczcić osobistą modlitwą do Świętego.
  2. W liturgii Kościoła obchodzimy w tym tygodniu:
    - we wtorek - Święto św. Mateusza Apostoła;
    - w czwartek – wspomnienie św. Ojca Pio, kapłana;
  3. - w sobotę – wspomnienie bł. Władysława z Gielniowa.
  4. Zbliża się doroczna uroczystość św. Franciszka z Asyżu, którą obchodzić będziemy w poniedziałek 4 października. W najbliższą sobotę 25 września rozpoczniemy Nowennę ku czci św. Franciszka. Modlitwy nowenny będą odmawiane podczas Mszy św. wieczornej.
  5. W najbliższy piątek 24 września o godz. 15.00 będzie sprawowana Msza św. o uzdrowienie na duszy i ciele. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych.
  6. Rozpoczynamy przygotowanie do sakramentu bierzmowania, które obejmuje młodzież z klasy 8 szkoły podstawowej oraz z klasy pierwszej szkoły średniej (liceum, technikum). Pierwsze spotkanie kandydatów odbędzie się w przyszły poniedziałek 27 września o godz. 18.00 w sali duszpasterskiej w klasztorze.
  7. Obchodzimy dziś Dzień Środków Masowego Przekazu – przy wyjściu z kościoła możemy złożyć ofiarę do puszki na Katolickie Radio Zamość.