Ogłoszenia - Sanktuarium Matki Bożej Sokalskiej w Hrubieszowie

XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA
31 LIPCA  2022r.

1. Przeżywamy 18. Niedzielę Zwykłą. Jutro rozpoczyna się sierpień – miesiąc abstynencji od napojów alkoholowych. Miejmy siłę i odwagę przeciwstawić się złu alkoholizmu podejmując ofiarny czyn, świadomi jak wiele zależy od naszej osobistej postawy.

2. We wtorek 2 sierpnia obchodzić będziemy Święto NMP Anielskiej z Porcjunkuli. Msze św. sprawowane będą o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 17.30. W tym dniu możemy uzyskać odpust zupełny przez nawiedzenie kościoła parafialnego, odmówienie w nim modlitwy Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo oraz przyjęcie Komunii św. w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.

3. Ponadto w liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy: w czwartek św. Jana Marię Vianneya – patrona proboszczów; w sobotę – Święto Przemienienia Pańskiego (porządek mszy jak w dzień powszedni).

4. Informujemy, że Msza św. o uzdrowienie na duszy i ciele odbędzie się wyjątkowo w najbliższy piątek 5 sierpnia o godz. 15.00.

5. W tym tygodniu przypadają dni odnowy religijnej. W pierwszy czwartek, po Mszy św. wieczornej odbędzie się adoracja w intencji powołań. W pierwszy piątek do chorych udamy się po godz. 9.00. Natomiast w pierwszą sobotę zapraszamy na czuwanie modlitewne po Mszy św. wieczornej, które poprowadzi wspólnota Fatimska Niepokalanego Serca Maryi.

6. Duszpasterstwo Kobiet serdecznie zaprasza na modlitwę różańcową w intencji pokoju na Ukrainie i w naszej ojczyźnie – codziennie o godz. 17.00;