p1 - Sanktuarium Matki Bożej Sokalskiej w Hrubieszowie

POGRZEB CHRZEŚCIJAŃSKI
Pogrzeb zaliczany jest do sakramentaliów Kościoła.
  1. W celu dopełnienia formalności pogrzebowych należy zgłosić się do kancelarii parafialnej można to uczynić nawet poza godzinami urzędowania.
  2. Pogrzeb załatwia najbliższa rodzina w parafii zamieszkania zmarłego. Jeżeli pogrzeb ma odbyć się poza parafią zamieszkania – potrzebna jest zgoda na pochówek proboszcza, na terenie którego parafii zmarły zamieszkiwał.
  3. Przy zgłaszaniu pogrzebu należy w kancelarii parafialnej przedłożyć Kartę Zgonu wystawioną przez lekarza oraz Skrócony akt zgonu z USC oraz zaświadczenie księdza kapelana o przyjęciu przed śmiercią sakramentów św. (dotyczy to zmarłych w szpitalu).
  4. Pogrzeb, miejsce grobowe i wszelkie inne sprawy związane z pogrzebem są załatwienia zgodnie z Prawem Państwowym i Prawem Kościelnym, które to prawa się wzajemnie uzupełniają w tych kwestiach. Cmentarzem kościelnym w Hrubieszowie zarządza parafia pw. Świętego Ducha. Jest także do dyspozycji cmentarz komunalny.
      Dokumenty potrzebne w Kancelarii Parafialnej

Pobierz: