p2 - Sanktuarium Matki Bożej Sokalskiej w Hrubieszowie

SAKRAMENT NAMASZCZANIA CHORYCH

,,Przez święto chorych namaszczenie i modlitwę kapłanów cały Kościół poleca chorych   cierpiącemu i uwielbionemu Panu, aby ich podźwignął i zbawił, a nadto zachęca ich, aby   łącząc się dobrowolnie z męką i śmiercią Chrystusa, przysparzali dobra Ludowi Bożemu''.
(Katechizm Kościoła Katolickiego, Pallottinum 1994, s. 356).

Kapłani odwiedzają chorych i osoby starsze z naszej parafii (które ze względów zdrowotnych nie są w stanie uczestniczyć w Mszy św. w kościele) zawsze w pierwszy piątek miesiąca od godz. 9:00; oraz po uprzednim podaniu informacji w ogłoszeniach duszpasterskich z okazji:

• Świąt Bożego Narodzenia,
  • Świąt Wielkanocnych.

Ponadto – kapłani są zawsze do dyspozycji w razie gdyby ktoś z parafian nagle potrzebował sakramentu chorych.

Osoby te można zgłaszać:

• w zakrystii,
  • kancelarii parafialnej
  • telefoniczne – 084 696 2393
    Podczas odwiedzin chorym udzielany jest:
  • Sakrament Pokuty (jeżeli osoba chora prosi  spowiedź),
  • Komunia św. (Wiatyk) (jeżeli chory nie jest w stanie przyjąć Komunii św. powiadamiamyo o tym przy zgłoszeniu),
  • Sakrament Namaszczenia Chorych (na prośbę chorego lub kogoś z rodziny).