R_2 - Sanktuarium Matki Bożej Sokalskiej w Hrubieszowie

Święta Penitencjaria 25 października 1967r. Udzielił członkom Żywego Różańca 8 odpustów zupełnych w ciągu roku pod zwykłymi warunkami:
  • w dniu przyjęcia do Żywego Różańca
  • Ofiarowania Pańskiego (2 lutego)
  • Zwiastowania  Najświętszej Maryi Pannie (25 marca)
  • Zmartwychwstania Pańskiego (zgodnie z kalendarzem liturgicznym)
  • Wniebowzięcia Matki Bożej (15 sierpnia)
  • w Święto Królowej Różańca Świętego (7 października)
  • Niepokalanego Poczęcia Maryi (8 grudnia)
  • Narodzenia Pana Jezusa (25grudnia).
    OBIETNICE RÓŻAŃCOWE ZŁOŻONE PRZEZ NAJŚW. MARYJĘ PANNĘ ŚW. DOMINIKOWI
    1. Ktokolwiek będzie mi służył przez odmawianie różańca świętego otrzyma wyjątkowe łaski.
    2. Obiecują moją specjalną obronę i największe łaski wszystkim tym, którzy będą odmawiać różaniec.
    3. Różaniec stanie się bronią przeciw piekłu, zniszczy, pomniejszy grzechy, zwycięży
    4. Spowoduje on, że cnoty i dobre dzieła zakwitną; otrzyma on od Boga obfite przebaczenie dla dusz; odciągnie serca ludu od umiłowania świata i jego marności; podniesie je do pożądania rzeczy wiecznych.
    5. Dusza, która poleci  mi się przez odmawianie różańca, nie zginie.
    6. Ktokolwiek będzie odmawiał różaniec i odda się rozmyślaniu nad jego świętymi tajemnicami, nigdy nie będzie pokonany przez niepowodzenia. Bóg nie będzie karał w swojej sprawiedliwości, nie zginie śmiercią niespodziewaną, jeżeli będzie sprawiedliwym,
    wytrwałym w łasce Bożej i będzie godnym życia wiecznego.
    7. Ktokolwiek będzie miał prawdziwe nabożeństwo do różańca – nie umrze bez sakramentów Kościoła.
    8. Wierni w odmawianiu różańca będą mieli w życiu  i przy śmierci Światło Boże i pełnię Jego łaski.
    9. Uwolnię z czyśćca tych, którzy mieli nabożeństwo do różańca świętego.
    10. Wierne dzieci różańca zasłużą na wysoki stopień chwały w niebie.
    11. Otrzymacie wszystko, o co prosicie przez odmawianie różańca.
    12. Wszystkich, którzy rozpowszechniają różaniec, będę wspomagała w ich potrzebach.
    13. Otrzymałam od Mojego Boskiego Syna obietnicę, że wszyscy obrońcy różańca będą mieli za wstawienników  cały Dwór Niebieski w czasie życia i w godzinę śmierci.
    14. Wszyscy, którzy odmawiają Różaniec, są moimi synami i braćmi mojego Jedynego Syna
    Jezusa Chrystusa.
    15. Nabożeństwo do mojego różańca jest wielkim znakiem przeznaczania do nieba.